Zestaw do haftowania torebki "Jesień w ogrodzie"

Jesień w ogrodzie

Nowy produkt

Zestaw do haftowania torebki koralikami "Jesień w ogrodzie"

Więcej szczegółów

5 Przedmioty

111,00 zł brutto

Więcej informacji

Materiał: gabardyna

Całościowe haftowanie obustronne

Rozmiar jednej części(przedniej/tzlnej) torebki: 24,2cm x 18,2cm

Zestaw zawiera: płótno z nadrukiem, komplet koralików Preciosa, 2igły, nici.

Zapięcie i inne materiały do wykończenia torebki nie wchodzą do kompletu.

Zapięcie można dokupić osobno lub zlecić nam wykończenie torebki. Wszystkie niezbędne materiały do wykończenia torebki będą w cenie usługi.

Ważne!!!! Przed haftowaniem, zrób odstępy 1cm. od brzegu na czarnej części materiału po całym obwodzie obrazka. Nie zaszywaj do końca koralikami, to ułatwi Ci zszywanie torebki po wyhaftowaniu.

Jeżeli masz dwustronny obrazek na torebkę, to po wyhaftowaniu zszyj boki, wszyj podszewkę i przymocuj zapięcie. 

Jeżeli masz jednostronny obrazek na torebkę, to po wyhaftowaniu całości obrazka, zrób 2 jednakowe wykroje podszewki na materiale, który kolorystycznie pasował by do wyhaftowanego obrazka. Przyłóż wyhaftowany obrazek do materiału na podszewkę i zrób na 1 cm.mniejszy krój, niż sam obrazek. Zszyj ręcznie lub na maszynie do szycia obie części podszewki. Na tylną część torebki możesz wykorzystać taki sam koralikowy obrazek, jak i przód albo aksamit/skóra. Odrysuj wyhaftowany obrazek na materiale, wykrój  potrzebny kształt i zszyj obie części ręcznie albo na maszynie do szycia.Dopasuj metalowe zapięcie, by rozmiar zapięcia był na 2-3 cm. mniejszy od miejsca, do którego będziesz to zapięcie przyszywać. Włóż podszewkę do uszytej torebki, wyrównaj brzegi i zaczynając od środka zapięcia, przyszywaj torebkę do zapięcia.W zapięciu muszą być specjalne dziurki. Najpierw przyszyj prawą część, wtedy lewą. Szew możesz zamaskować ładną koronką, wklejając ją do zapięcia od środka. Doczep do zapięcia łańcuszek i gotowe!

Haft koralikowy - jest to bardzo łatwa technika haftowania,  podobna do haftu gobelinowego. Z tą techniką poradzi sobie każdy, nawet jeżeli nigdy nie haftował. Polega to na przyszywaniu koralików (każdy koraliczek osobno) do płótna z nadrukiem, na którym podane odpowiednie kolory i symbole. Każdy symbol/kolor na płótnie z nadrukiem ma odpowiedni kolor koralików. Koraliki przyszywamy rzędami lub słupkami, tylko NIE kolorami.